داستان ما

از کجا شروع کردیم!

بی شک و تردید اولین چلو کبابی که به صورت مدرن و رسمی در ایران حدود ۱۴۰ سال پیش و در گیر و دار نهضت مشروطه ایران در قالب بازار تهران راسته طلا فروشان شروع به کار کرد چلو کبابی نایب بود. مرحوم حاج علی نایب به سال ۱۲۵۴ ه.ش مصادف با سال ۱۸۷۵ میلادی آغازگر خلاقیتی بود که تا ان زمان دیگران جسارت بسط آن را نیافته بودند. اعتماد السلطنه در یادداشتهای خود به سال ۱۲۹۲ ه.ق از دکانی که در بازار تهران باز شده و مثل فرنگی ها میز و صندلی دارد یاد می کند که بلاشک همین چلو کباب نایب است.اگر سال ۱۲۹۲ ه.ق را مبدا قرار دهیم اکنون که سال۱۴۳۳ ه.ق است حدود ۱۴۰ سال از تاسیس و گشایش نخستین چلو کبابی در تهران می گذرد.

اصولا شهرت مرحوم نایب به دلیل خصلت جوانمردی و گذشت و سخاوتش در ارتباط با مشتریانش و اعتماد عمومی بود و اعتقاد داشت که (برکت در رضایت مردم است نه در پول مردم). رسم بر این بود که برنج داغ و کره در حال ذوب روی هرم چلو را می آوردند و کباب پز ده ها سیخ کباب به دست کنار میز مشتری می آمد و یک سیخ، دو سیخ کباب تقدیم می کرد و باز همینطور در محوطه چلو کبابی می چرخید و تا زمانی که چلو در ظرف باقی و برقرار بود و تمام نشده بود مجددا به سر وقت مشتری می آمد و سیخ کباب را با دست روی چلو خالی می کرد و این بلند نظری و بی اعتنایی به اینکه مشتری یک سیخ کباب یا دو سیخ کباب یا بیشتر بخورد خصلت و خصیصه آقا منشی ایرانی مرحوم نایب را نشان می داد.

رستوران نایب سهروردی
رستوران نایب سهرودی

بهترین سرویس دهی

از اینکه مجموعه نایب سهروردی را برای صرف زمان خود انتخاب نموده اید بسیار خرسندیم. این مجموعه از مدیریت تا کلیه پرسنل آن برای سپری شدن زمانهای خاص شما در این رستوران نهایت سعی و تلاش خود را بکار خواهند گرفت تا شما عزیزان بهترین زمان خود را با ما سپری کنید و با خاطره ای خوب و سرشار از انرژی و احساس رضایتمندی کامل مجموعه را ترک نمایید.

طمع واقعی غذای ایرای

طمع واقعی غذای ایرانی را در رستوران نایب تجربه کنید

انتظار کوتاه

همواره سعی شده تا در کمترین زمان از مهمان ها پذیرایی کامل انجام شود

نوشیدنی

غذای ایرانی همراه با نوشیدنی های خنک و دلچسب

رزرواسیون

رزرو بصورت آنلاین و تلفنی

بیرون بر

ارسال غذا در ظروف مناسب و بهداشتی

انواع کباب ها

قطعاً بهترین کباب ها در با سابقه ترین رستوران خوش طمع تر است